Kálomista is vesztett a hatalmasat bukó Veszetteken
A film totális bukása a filmalaptól 2,5 milliárdos támogatást kasszírozó producernek 16 milliójába került.
A film totális bukása a filmalaptól 2,5 milliárdos támogatást kasszírozó producernek 16 milliójába került.
Nagyon rég nem volt annyira jó évkezdése a magyar filmnek, mint idén, hiszen a Saul fia Golden Globe- és Oscar-díjával indult 2016. A hatalmas siker árnyékában azonban a hazai filmgyártás tovább küszködött belső problémáival, és az év két legszimpatikusabb alkotása épp a Filmalap-rendszeren kívül született. Van azonban remény, hiszen a kisfilmek, tévéfilmek mezőnyében már sorban mutatták meg tehetségüket a fiatal filmesek, és úgy tűnik, néhány alkotó megtalálta végre a hangot a magyar közönséghez.
Szerda óta hatszáz filmes szakember írt alá egy nyílt levelet, amiben kijelenti: nem szeretne együtt dolgozni a jövőben Kálomista Gábor producerrel. A levél előzménye a Kút című film egyik jelenete volt, amelyben a producer egy tévéképernyőn tűnik fel pár másodpercre. A jelenetet a film készítői kiszedték, majd elnézést kértek, az ezt követő kiállással azonban sokan egzisztenciájukat tették kockára. Az ügy túlmutat a felháborodást kiváltó eseten, de kérdés, fog-e bármi változni a filmeseket évek óta kiszolgáltatott helyzetben tartó rendszerben.
Közleményben válaszolt Kálomista Gábor azoknak a filmeseknek, akik az ellen tiltakoznak, hogy a producer cége, a Megafilm állítólag legalább húsz filmes szakembert bocsátott el.
"Amennyiben mindenkit visszavesznek a kirúgottak közül, örömmel vállalom a munkát a sorozatban, ellenkező esetben viszont nem áll módomban szerződést kötni a Megafilmmel" - olvasható a levélben. Emellett egy másik tiltakozó levelet adtak ki filmes szakemberek a Kút című film cenzúrázása és az azt követő elbocsátások ellen.
Egyre ijesztőbb információk érkeznek a Kút című film kivágott jelenetének utóéletéről. A saját magát a filmből kicenzúrázó Kálomista Gábor nem elégedett meg az új kópiákkal, a Kútban dolgozó filmeseket is feketelistára rakta. A szakmában azonban mindenki hallgat, mert féltik az állásukat.
Kivették azt a jelenetet Gigor Attila Kút című filmjéből, amelyben Kálomista Gábor szerepelt – írta meg a Népszabadság. Az okokról sem a rendező, sem a producer, sem a forgalmazó nem nyilatkozik.
Bár nagy eseménynek hirdették a film sajtóbeharangozóját, sok minden nem derült ki a Pappa Pia című készülő Csupó Gábor alkotásról. Csak sejtjük, hogy amolyan 70-es évekbeli Csinibaba lesz Nagy Feróval, Szabó Kimmel Tamással és sok zenével.
Az MTVA újabb 630 millió forintot fizet két filmsorozat folytatásáért Kálomista Gábor cégének.
Kálomista Gábor maradt a Veszprém Handball Zrt. vezérigazgatója, miután lemondását nem fogadta el a társaság igazgatósága.
Se BL, se elnök: Kálomista azzal indokolta lemondását, hogy nem bírja már az ilyen izgalmakat.
Vasárnap elstartolt a közmédia új hatrészes sorozata, amely tulajdonképpen kellemesen meglepett bennünket. Még akkor is, ha semmi új nincs benne.
Mindenki tudja, hogy miről van szó, mégis ragaszkodik a fiktív világához Goda Krisztina "nem gárdafilmje". Az ijesztő disztópiaként is szolgáló tanmesében a Fenyő Iván által játszott rendőrfőnök vezetésével alakul először küzdősport-egyesületté, majd félkatonai erőszakszervezetté egy vidéki fiatalokból álló csapat. A valósághoz való viszonyulásában kissé elfinomkodott történet sablonos, de érdekes, ifj. Vidnyánszky Attila pedig végre a mozivásznon is megmutatja sokat hallott tehetségét.
Az állami szerepvállalás bújtatott erősítésével folyik a profi sport "simicskátlanítása". Az MVM Veszprém már eddig is gyanúsan többre vitte, mint amit hivatalos költségvetése megengedne, a Balaton promotálásával a jelenlegi szint megtartását támasztaná meg a kormány. A jégkorongszövetség élén pedig az az Andy Vajna veheti át a Közgép vezére lemondása után csak ideiglenesen betöltött elnöki pozíciót, aki megvásárolta a TV2-t – már amennyiben Simicska Lajos be nem előzte.
Horváth Gábor 160-szoros válogatott, a veszprémi klub elnökségi tagja. Mégsem engedték be a VIP-szektorba, Kálomista Gábor szerint egyszerűen azért, mert nem támogató, a VIP-t pedig a csapat támogatóinak tartják fent.
Csak színház és más semmi címmel ír hatrészes sorozatot Goda Krisztina és Divinyi Réka, a sztori a Csak Szex és más semmi főszereplőit ülteti át színházi környezetbe,
Tévésorozatként készíti el az MTVA és Kálomista Gábor cége a 2005-ös Csak szex és más semmi című film folytatását. A közmédia 300 milliót szán a hat epizódra.
Vezető anyagot érdemelt az MTVA internetes zászlóshajóján, a Híradó.hu-n, hogy az Index pert vesztett Kálomista Gábor producer ellen egy 2013-as blogposzt miatt. A hírnek szánt anyag véleményelemeket is bőven tartalmaz. A Híradó.hu olvasóit alaposan képbe hozzák azzal kapcsolatban, micsoda tendenciózus álhírgyártás folyik "a legolvasottabb balliberális portálnál". De mi lehet a támadás igazi oka?
A Fábry-show-ért nettó 17 millió forintot, Bagi–Nacsa Szálkájáért 13,8 milliót, Borbás Mária Gasztroangyal című műsoráért pedig 3,7 millió forintot fizet adásonként az MTVA. A közmédia küldte el a számokat a Népszabadságnak, miután a lap két hete adatokat kért azzal kapcsolatban, mennyibe kerülnek egyes külső gyártású tévés produkciók. A Simicska Lajos érdekeltségébe tartozó Hung-Isternek idén már nem osztottak lapot, de a cégnek 2019-ig szerződése van a szombati lottósorsolás gyártására.
Átalakul a közmédia, de van, ami örök: a jó kormányközeli kapcsolatokkal rendelkező cégek nem érzik meg a „vállalat működtetésének ésszerűsítését”, ellentétben például 177 kollégával, akiknek távozni kellett. Emellett az M1 új hírstúdiójának arculatára is jócskán futotta.